Miłośniczka gór – Karolina Mędrek (Kancia)

Włóczykij – rowerem, piechotą… z namiotem, plecakiem, gitarą… najchętniej w kierunku Tatr, fińskiej Laponii, Skandynawii i Arktyki. Wolontariusz TPN. Miłośnik zimy, śniegu i łyżwiarstwa. Wielbiciel Bluesa. Narniomaniak.

Od kiedy pamięta, jej największym marzeniem było pojechać na Grenlandię. Spełniło się. Ale po drodze była Finlandia, Norwegia, rowerowa wyprawa na Nordkapp, trzy sezony letnie w Calypsobyen na Spitsbergenie, polowanie na zorzę w zimowej Laponii, sezon letni w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie, Islandia…

Od kiedy nauczyła się czytać, zaczytywała się w książkach Centkiewiczów i w dziennikach wypraw polarnych. Pierwszy raz za koło polarne wyjechała po pierwszym roku studiów geograficznych – zabrał ją tam Wujek. Po studiach dostała propozycję dołączenia do projektu naukowego i prowadzenia badań na Spitsbergenie. Pracowała w stacjach polarnych, a później w schronisku górskim i biurze podróży. Obecnie coraz więcej czasu zajmuje jej granie w blues-rockowo-poetyckim zespole Zwykli Ludzie.

Arktyki jednak nie odpuszcza!

Zdjęcie w nagłówku: nad Hornsundem, poniżej: na Grelnadii, fot. Karolina Mędrek


Podoba Ci się projekt Polarniczki? Jeżeli uważasz, że warto go wspierać, zapraszam na profil projektu w serwisie Patronite. Dziękuję!

Projekt Polarniczki na Patronite.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *